SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 4968516
nr 496 8516
Bägare
med lock, silver, Nürnberg, 1600-talets slut, höjd: 15
måndag 19 november 2007
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.